"Broučci nemají šanci"

Klíště obecné

KLÍŠTĚ OBECNÉ

Klíště se živí sáním krve na savcích, plazech a ptácích.

Klíšťata jsou přenašeči řady infekčních chorob. Mezi choroby přenášené klíštětem obecným patří lymská borelióza, klíšťová encefalitida.

Velikost samic se  pohybuje v rozmezí 3,5 - 4,5mm, po nasátí i 1cm a více. Má tmavou barvu.

Klíště má sosáček se zpětnými háčky, aby se udrželo na hostiteli. Dokáže detekovat CO2, které zvířata a lidé dýcháním vypouští, tudíž snadno se stanou hostitelem klíštěte. Sání může trvat až dva týdny, a klíště může hladovět i rok i déle. Dokáže zvětšit svůj objem až 300x.

Klíšťata se nachází v lesích , na vlhkých loukách, zahradách v travnatém či keřovitém porostu. Nejčastější výskyt v trávě od 20cm do 1metru. Pokud máte zahradu, právě v ní můžete tyto parazity mít. Máte-li  kočku a psa ,může tyto parazity zanést i domů.

 Nejvíce aktivní klíšťata jsou z jara a na podzim. Lidé žijící  v rodinném domku se zahradou se obávají nakažení boreliózou a encefalitidou, chtějí aby jejich děti a zvířátka se mohla na zahradě pohybovat bezpečně.

Proto je dobré udělat zdravotně nezávadný postřik proti klíšťatům. Postřik má účinek 3 měsíce,  ale samozřejmě záleží na počasí a dešti.

Postřik se odvíjí podle velikosti zahrady:

  • Zahrada o rozloze 200m2  - 1000 Kč
  • Zahrada o rozloze 500m2  - 1700 Kč
  • Zahrada o rozloze 700m2 – 2200 Kč
  • Zahrada o rozloze 1000m2  - 2800 Kč

Cena je uvedená bez dopravy, konečná cena je účtovaná dle  spotřebované  chemie.

klíště, klíšťata

 

 

 

 

Postřik se provádí na začátku sezóny a ideálně mimo deštivé sezóny, déšť insekticid smývá a ztrácí účinnost. Technik Vám sdělí instrukce, jak se chovat po postřiku, aby nedošlo k ohrožení Vás, dětí a domácích mazlíčků.