"Broučci nemají šanci"

Šváb obecný

ŠVÁB OBECNÝ ( Blatta orientalis)

Šváb je noční živočich, se zploštělým černohnědým až černým tělem o velikosti od 21- 28mm. Někteří umí i létat. U nás žije 6 - 11 druhů a jsou aktivní hlavně v noci. Přes den se skrývá ve škvírách domu a po setmění  vylézá a hledá potravu. Šváb je všežravec, živí se odpadky, potravinami a ožírá i papír…

POZOR !!! Kontaminují potraviny, produkuji velmi silné alergeny, přenášejí bakterie a roztoče, choroboplodné zárodky a přenášejí infekční nemoci..(např. Salmonelu, žloutenku, tyfus, a zápal plic) Šíří nepříjemný zápach díky výměšků dorsálních žláz, zápach připomíná ztuchlinu.Jsou to dobří běžci a patří mezi nejodolnější hmyz. Umí přežít velmi dlouho bez potravy a proto je těžké se jich zbavit. Jedinou účinnou likvidací je plošná dezinsekce bytuNejčastěji poznáte že švába máte doma podle výkalů připomínající mletou kávu, podle mrtvých jedinců, nebo zbytků kůže po svléknutí.

NEJČASTĚJŠÍ ÚKRYT: Ukrývají se ve spižírnách, kuchyních kde mají dostatek potravy, za lednicí, u vlhka a tepla. Ale také v tmavých zákoutí, těsných prostorech, slepých a kanalizací, šachtách technických rozvodů, odpadů apod.

šváb, most

Likvidace švábů má veliký hygienický význam pro ochranu lidského zdraví zamezením přenášení infekčních nemocí.

Odborná likvidace švábů Vám zajistí zdravé životní prostředí.

Nejlepší způsob likvidace švábů je pomocí požerové návnady. Gel se naklade do míst pravděpodobného výskytu. Kapky gelu mají výbornou účinnost tzv. sekundární otravu. Švábi jsou schopné požírat i mrtvé jedince, pokud bylo úmrtí následkem požerové nástrahy, záhy umírají také.

Pokud se hubí požerovou nástrahou ,tak Vaši mazlíčci jakou jsou kočka a pes jsou v bezpečí při použití této nástrahy!!!  Pakliže nechováte hmyz.

Pro ověření a monitoring, zda máte švába doma, můžete si u nás koupit speciální pastičky, do které se šváb naláká a zůstane přilepen. Identifikujeme správně o jaký druh hmyzu se jedná.

Navrhneme nejvhodnější způsob likvidace tak, aby byly šváby úspěšně zlikvidovány. Dbáme na možný vznik rezistence a proto kombinujeme přípravky tak, abychom této situaci řádně zabránili.

Při likvidaci klademe důraz na hygienické normy a předpisy